Instalacja Orchard

Do instalacji wymagana jest baza danych i użytkownik MSSQL oraz pula aplikacji w trybie ASP.NET 4.0 - 4.5 Ingtegrated Pipeline.
W oknie Przestrzenie użytkownika wybrać Galeria aplikacji Microsoft Web App.


 
W celu szybkiego odnalezienia aplikacji, skorzystać z wyszukiwarki - wpisać Orchard, a następnie kliknąć ikonę wyszukiwania. Aplikację można również odnaleźć na liście lub zawęzić wyszukiwanie poprzez filtr CMS.


Przy pozycji Orchard CMS kliknąć Install.


 
Oprócz ogólnych informacji wyświetli się wersja oraz rozmiar pobieranej aplikacji. Kliknąć Dalej.


Z rozwijanej listy wybrać witrynę. Aplikacja domyślnie instalowana jest w katalogu głównym witryny (wwwroot). Jeżeli aplikacja ma być zainstalowana w katalogu wirtualnym w polu Nazwa aplikacji należy wprowadzić jego nazwę np. orchard (w przeglądarce aplikacja będzie dostępna pod adresem http://domena.pl/orchard).
 
Uwaga. W przypadku wyboru katalogu głównego witryny należy wykonać kopie zapasową, gdyż podczas instalacji zostanie usunięta jego zawartość.
 
Zdefiniować istniejącą bazę danych. W polu Choose your database type zostawić domyślnie SQL Server 2012, a w kolejnych polach wskazaćnazwę bazy oraz jej użytkownika wraz z hasłem. Kliknąć Install, aby rozpocząć instalację.


 
Po wstępnej instalacji zostanie wyświetlony komunikat: Gratulacje. Twoja aplikacja została poprawnie zainstalowana. Aby przejść do etapu konfiguracji, kliknąć na link Uruchom Orchard CMS.

 
W przeglądarce otworzy się strona z konfiguracją systemu Orchard CMS. W pierwszej kolejności należy nazwać swoją stronę, następnie wprowadzić nazwę i hasło dla konta administracyjnego.


 
How would you like to store your data (W jaki sposób chciałbyć przechwowywać swoje dane) wybrać opcję Use an existing SQL Server, SQL Express database (Użyj istniejącą bazę danych Serwera SQL, SQL Express), a następnie w polu Connection sttring wpisać:

server=adresserweramssql;database=nazwa_bazy_danych;user=nazwa_uzytkownika;password=haslo_uzytkownika;

Adres serwera MS SQL, który jest niezbędny do połączenia z istniejącą bazą, znajduje się w Podsumowaniu przestrzeni hostingowej lub w e-mailu otrzymanym tuż po rejestracji konta na webio.pl

W polu Database Table Prefix wpisać default, a z rozwijanej listy Choose an Orchard Recipe wybieramy przeznaczenie dla naszej witryny:
 
  • Default - domyślne ustawienie, najczęściej używane funkcje systemu Orchard,
  • Blog - narzędzia do osobistego bloga,
  • Core - opcja dla programistów, chcących dostosować framework Orchard do dowolnej aplikacji internetowej lub pisać własne moduły

Kliknąć Finish Setup
 
Orchard CMS jest gotowy do pracy. Aby przejść do panelu administracyjnego, kliknąć w link manage your settings umiejscowiony w treści strony startowej.

 
Panel administracyjny jest dostępny również pod adresem: http://twojanazwadomeny.com.pl/orchard/Admin
 
 
 
  • MSSQL
  • 0 Klienci ocenili te informacje jako pomocne
Czy ta informacja była pomocna?

Podobne

Instalacja PrestaShop

Pobrać ze strony Prestashop instalator sklepu.     Zalogować się do Panelu...

Instalacja aplikacji w oparciu o Symfony

  Sprawdzić czy domyślnie ustawiona wersja PHP zgadza się z wymogami instalowanej...